ikona nauka przez dotyk ikona nauka ikona szkolenie wzroku ikona szkolenie wyobrazni

Firma Askato to importer zabawek

Znajdziesz u nas zabawki, które pasjonują i bawią, uczą i rozwijają dzieci w każdym wieku.

Gry

Gry

Skato

Rozwój twórczego myślenia, poprawa pamięci oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem, a także zdolności matematycznych i logicznego myślenia to nie jedyne zalety SKATO.

Uczy radzenia sobie z problemami, a także kształtuje osobowość.

Podczas gry w SKATO nasz mózg ćwiczy umiejętności logicznego myślenia, rozwija rozpoznawanie wzorców. Musimy podejmować decyzje na podstawie bodźców wizualnych, ćwiczymy myślenie analityczne i pamięć, a w późniejszym wieku opóźnia proces demencji i ryzyko wystąpienia nagłego zaniku pamięci.

Zasady gry i samodzielne wykonywanie ruchów uczą dziecko odpowiedzialności, koncentracji i cierpliwości. Jest to również ciekawa odmiana na spędzanie czasu z dzieckiem.

Gra stanowi świetny trening szarych komórek, pozwala rozegrać wiele przyjemnych sparingów umysłowych między graczami w różnym wieku i o różnym doświadczeniu w grach logiczno – strategicznych.

Ma bardzo proste zasady przeznaczona dla dwóch osób i polega na ułożeniu przez graczy swoich pionków na planszy w taki sposób, aby pionki tego samego koloru, które przylegają do siebie chociaż jednym bokiem, utworzyły jak największą powierzchnię.

Gracze ustawiają swoje pionki naprzemiennie aż do zapełnienia całej planszy, starając się zbudować jak największe pole sąsiadujących pionków własnego koloru. Podczas układania pionków zachowujemy zasadę, że dokładany pionek musi graniczyć minimum jednym bokiem z dowolnym pionkiem znajdującym się już na planszy. Dopuszczalne jest układanie kilku niepołączonych ze sobą pól, ale do końcowej punktacji wliczają się tylko te pola, które składają się z minimum 5 pionków. Grę kończy się po zapełnieniu wszystkich pól na planszy i ułożeniu wszystkich pionków.

Uwaga: ułożenie w trakcie gry przez któregokolwiek z graczy ciągu 5 pionków w poziomie lub w pionie kończy grę jego zwycięstwem.

zabawka roku skato

Gra Siedem figur

Zestaw zawiera 20 kart z zadaniami ponumerowanymi od 1 do 20.

Na każdej karcie pokazanych jest 7 figur, które należy odpowiednio dopasować i ułożyć na planszy o wymiarach 8x8 (64 pola).

Na odwrocie karty umieszczona jest podpowiedź, a rozwiązanie zadania jest podane na osobnej, dołączonej do zestawu ulotce.

gra Askato siedem figur

Gra Pustelnik

Gra Pustelnik w swoich głównych zasadach oparta jest na XVII-wiecznej , szeroko znanej i lubianej grze Samotnik. W odróżnieniu od Samotnika, w grze Pustelnik gracz może samodzielnie i dowolnie tworzyć wersje gry w oparciu o plansze o wymiarach 8x8 i dołączone do niej pionki.

Gracz może również zapełnić całą planszę, zdjąć jednego (lub więcej) dowolnego pionka i rozpocząć nową, wciągającą rozgrywkę z własną logiką i koncentracją. Zasady gry: celem gry jest zostawienie na planszy jak najmniejszej liczby pionków. Idealnym rozwiązaniem jest pozostawienie jednego pionka, najlepiej w centrum.

Pionka bije się przeskakując go w pionie lub w poziomie w dowolnym kierunku. Nie można poruszać się na ukos oraz nie można bić kilku pionków w jednym ruchu. Zbity pionek zostaje z planszy usunięty.

gra Askato pustelnik

Szybka logika

NAUKA LOGICZNEGO PLANOWANIA, WYTRWAŁOŚCI I KONCETRACJI

Szybka logika uczy logicznego planowania, wytrwałości i koncentracji, wpływa na logiczne procesy myślenia i umiejętność oceny sytuacji, ćwiczy koncentrację, obserwację i koordynację ręka-oko.

Gra rozwija umiejętność oceny i logicznego myślenia, uczy wytrwałości i koncentracji

10 minut / 1 - 2 graczy / 40 kart pracy

Kto pierwszy zadzwoni?

Instrukcje gry:

1. Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy. Każdy gracz otrzymuje jedną plastikową planszę z kolorowymi pionkami. Karty do gry są losowo umieszczane z wzorami do dołu. Ustaw dzwonek w zasięgu graczy.
2. Gra rozpoczyna się od odkrycia pierwszej karty, po czym każdy gracz musi przesunąć pionki na swojej planszy w taki sposób, aby dokładnie odwzorować układ pokazany na odkrytej karcie.
3. Gracz, który jako pierwszy prawidłowo ułoży swoje pionki, naciska dzwonek, informując o zakończeniu gry.

gra Askato szybka logika

Wisielec - gra słowna

Czy chcesz aby Twoje dziecko uczyło się z radością i chętnie rozwijało wszystkie swoje uzdolnienia?

Nic prostszego! Podaj mu interesującą, pasjonującą i rozwijającą zabawkę.

Jest ona zarówno świetną rozrywką, jak i sposobem na rozwój intelektualny Twojego dziecka. Ćwiczy koncentrację, umiejętności logicznego myślenia i spostrzegawczość. Może posłużyć najmłodszym do nauki alfabetu, później literowania, a u starszych rozwija i wzbogaca słownictwo. Ta prosta i popularna gra szkolna oferuje dzieciom i młodzieży najefektywniejszą metodę przyswajania ortografii oraz ją udoskonala.

Uczy rozpoznawać i zapamiętywać trudne wyrazy, utrwala wzorce poprawnej pisowni.

Zasady gry:

Na początku jeden z graczy wymyśla słowo i rysuje pisakiem suchościeralnym na białym polu (pod alfabetem) odpowiednią liczbę kresek odpowiadającą liczbie liter w wymyślonym słowie.
Drugi gracz ma za zadanie odgadnąć to słowo, podając różne litery, które według niego mogą występować w słowie.
Za każdym razem, klocek z podaną literą zostaje odwrócony (zakryty), zaznaczając tym samym, że została ta litera już wypowiedziana.
Gdy zgadujący poda prawidłową literę, jest ona zapisywana nad przyporządkowaną kreską.
Jeśli litera nie występuje w wyrazie, odkrywamy kolejne klocki wisielca (zaczynając od góry).
Zwycięstwo przyznaje się graczowi odgadującemu, jeżeli odgadnie szukane słowo zanim wszystkie klocki Wisielca zostaną odkryte. W przeciwnym wypadku zwycięzcą jest gracz, który wymyślił słowo.
gra przeznaczona dla 2 osób
polskie litery alfabetu

gra Askato wisielec, gra słowna

Agnieszka Skorupska

Specjalista ds. Obsługi Klienta

tel.: 509-315-916

e-mail: agnieszka@askato.pl

Adrianna Śmierzchała

Asystentka ds. Sprzedaży

tel.: 794-588-688

e-mail: ada@askato.pl

Paweł Ziomek

Przedstawiciel Handlowy

tel.: 503-932-673

e-mail: pawel@askato.pl

Dariusz Pluciński

Przedstawiciel Handlowy

tel.: 690-996-556

e-mail: dariusz@askato.pl

Wojciech Morawski

Dział Importu

tel.: 795-093-034

e-mail: wojtek@askato.pl

Askato Sp. z o.o. sp. k.

ul. Klonowa 2 piętro 1

62-002 Suchy Las

fax: 61 666 15 56

NIP: 7792489108

Jak do Nas dojechać

Katalog 2023/2024

Askato Katalog Online